Jack Savoretti cântă în România în 2022
Postat: 17/02/2022 Înscris în: Știri | Tags: 21 octombrie, 22 octombrie, bucuresti, cluj, concert, form space, fratelli studios, jack savoretti Scrie un comentariu
Artistul britanic Jack Savoretti cântă în România în luna octombrie la Fratelli Studios din București pe 21 octombrie și la /FORM Space din Cluj-Napoca pe 22 octombrie. Fiecare bilet include o donație de 1£ pentru War Child. Evenimentul va respecta normele în vigoare la data acestuia.
Jack Savoretti este un artist britanic a cărui muzică ne poartă printr-un amalgam de folk, indie și alternativ. Are șase materiale de studio lansate până în prezent, iar cele mai recente, „Singing to Strangers” lansat în 2019 și „Europiana” din 2021, au debutat pe prima poziție în UK Album Chart. Pentru aceste cele mai de succes materiale de studio, Savoretti a colaborat cu artiști precum Bob Dylan, Nile Rodgers și Samuel Dixon.
Jack a colaborat cu Kyle Minogue pentru albumul artistei din Australia, ‘Golden’, lansat în 2018. Savoretti este un pasionat al fotbalului, fiind fanul echipei Genoa, echipa din primul eșalon fotbalistic al Italiei.
Biletele se pun în vânzare pe 23 februarie la ora 11:00 pe iabilet.ro.
Doua evenimente BestMusic Live Concerts powered by Radio Guerrilla
W.A.S.P. amână turneul european pentru 2023
Postat: 16/02/2022 Înscris în: Știri | Tags: 17 mai, 2022, 2023, amanat, bucuresti, concert, europa, romexpo, turneu, w.a.s.p., wasp Scrie un comentariuAnul 2022 marca cea de-a 40-a aniversare a uneia dintre cele mai scandaloase, renumite și controversate trupe de heavy metal din lume – W.A.S.P., ocazie cu care formația americană anunța un turneu mondial cu o oprire inclusiv la București ( 17.05.2022 la Romexpo).
Din păcate pandemia și restricțiile din unele țări europene a forțat managementul formației W.A.S.P. să reprogrameze turneul european din 2022 pentru 2023.
Biletele achiziționate rămân valabile pentru noua dată – 17 mai 2023 – București.
Cu părere de rău, postăm mai comunicatul integral venit din partea managementului W.A.S.P.
W.A.S.P. va amâna turneul european 40th Anniversary Tour care era programat pentru primăvara anului 2022. Cu mare dezamăgire, din cauza situației actuale cu pandemia COVID-19, trupa este forțată sa amâne turneul pentrul primăvara anlui 2023.
Noile date ale 40th Anniversary World Tour vor fi reprogramate pentru martie, aprilie și mai 2023. Reprogramările pot fi vizualizate aici: WASPNation.com/tour. Vă rugăm să verificați noile date și locații din apropierea dumneavoastră. Toate biletele deja cumpărate pentru anul 2022 vor fi valide pentru show-urile din 2023.
Toate datele pentru turneul American 2022-40th Anniversary Tour vor decurge normal.
Noi, cei de la W.A.S.P. Nation vă mulțumim tuturor pentru susținere și înțelegere.
Blackie Lawless a spus câteva cuvinte despre reprogramarea turneului european 2022: „Cu enormă frustrare sunt forțat să anunț că W.A.S.P. trebuie să amâne ramura europeană a turneului 40th Anniversary World Tour. Această pandemie meschină care a furat libertatea și viața oamenilor, care a provocat nenumărați artiști să-și anuleze sau să-și amâne concertele timp de ani de zile, își scoate din nou colții vicioși ca să ne revendice…din nou! Am muncit din greu atâta timp pentru a face din acest turneu o sărbătoare, nu doar pentru fani dar pentru toți cei implicați. Sunt trist, nervos, obosit și supărat, dar voi cita din poemul marelui W.E Henley, Invictus, ‘Capul îmi este însângerat, Dar nu plecat’. Asta este ce doresc și de la voi toți, să vedeți dincolo de acest moment plin de durere și pierdere, și NICIODATĂ să nu vă lăsați pradă acestui LUCRU! Datele din America vor continua cum este plănuit-DAR- NE VOM vedea cu toții anul viitor Europa!”
Festivalul Iubim 2 Roți revine după 2 ani de pauză
Postat: 15/02/2022 Înscris în: Știri | Tags: 127-29 mai, 2 roti, 2022, bucuresti, fest, festival, insula fundeni Scrie un comentariuUltimul weekend din mai înseamnă, din nou, Iubim 2 Roți!
Festivalul construit și crescut din pasiune revine după 2 ani de absență. 3 zile de muzică bună, de regăsire și eliberare, pe insula anti-urbană din oraș!
În perioada 27-29 mai 2022 pe insula Fundeni din București te așteaptă o atmosferă family-friendly, creată din dragoste pentru muzică și două roți: parada moto, zone de food&drinks și relaxare, camping, toate cu misiunea de a goni rutina și a reinventa weekendul bucureștean.
Lineup: Cargo, Dirty Shirt & Transylvanian FolkCore Orchestra + more TBA.
festival, fest, 2 rotiPrimele bilete online, disponibile exclusiv prin AmBilet.ro, sunt la preț promoțional!
Motoract revine!
Postat: 07/02/2022 Înscris în: Știri | Tags: bucuresti, concert, motoract, motorhead, the pub, tribute band, universitatii Scrie un comentariu
Inițiat de George Costinescu, grupul Motoract este un tribut unic în România adus legendarei trupe Motörhead. Playlist-ul, modul în care trupa interpretează piesele și, nu în ultimul rând, vocea atât de apropiată de original a lui George Costinescu au stârnit reacții extraordinare în rândul publicului. Înarmați cu aprecierile primite din partea fanilor Motorhead trupa merge înainte. Pe site-ul oficial MOTÖRHEAD, la sectiunea LINKS – Motörhead Tribute Bands, a apărut și trupa românească Motoract.
Puteți viziona mai jos o filmare a trupei în care membrii povestesc mai multe despre cum a luat viață (din nou) acest proiect:
Trupa va susține un concert de revenire în The Pub Universității. Mai multe detalii vor apărea în scurt timp. Până atunci îi puteți găsi pe Facebook și Instagram.
Mai jos puteți viziona o filmare live a trupei în concert:

Componența Motoract:
George Costinescu – Lead Vocal/Bass
Daniel Carol Ioniță – Lead Guitar
Mădălin Muntean – Drums


